top of page

Fiber Optik Ve Network Sistemleri

1547675644394.png

Fiber Optik Cihazlar

Kurulum Ve Montajı

fiber-optik-sonlandirma-isciligi-u6288161-l8525.jpg

Fiber Optik

Sonlandırma Ve Ek İşlemleri

otdr.jpg

Fiber Optik

Arıza Tespiti Ve Onarımı

Fiber Optik Kablo Nedir?

Fiber optik kablo içerisinde cam olan ve veriyi ışık yoluyla ileten yeni nesil bir kablo sistemidir. Söz konusu kablo türü içinden geçen ışığa kolay bir şekilde yön verebilecek özellikler sergiler. Yapı olarak fiber optik kablolar 3 kısmın bir araya gelmesiyle oluşur. Buna göre, fiber optik kablolar çekirdek, cam kılıf ve plastik koruyucu kılıftan meydana gelir.

Fiber kablo sistemleri yeni nesil teknolojiyle birlikte günlük hayatta geniş yer kaplayan yardımcılar arasındadır. Standart kablolardan farklı bir yapıya sahip olan fiber optik kablo ışık yoluyla verilerin iletilmesine imkân tanır. Yapı olarak fiber optik kabloların tam ortasında cam yer alır ve çevresinde koruma sağlayan birkaç kat malzeme bulunur.

Sağlam bir tasarıma sahip olan fiber optik kablolar yüksek performans sunarak eski nesil sistemlerin yerini almıştır. Günümüzde oldukça yaygın kullanılan fiber optik kablolar yapısı ve hızlı veri transferi ile ön plana çıkmaktadır. Geleneksel yöntemlere kıyasla fiber optik kablolarla çok daha hızlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Birçok avantajı beraberinde getiren fiber optik kablolar, bu özelliğiyle pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle bina içi sistemlerde ve haberleşmeye ihtiyaç duyulan alanlarda fiber optik teknolojisinden daha fazla söz etmek mümkündür.

Fiber Optik Kablo Ne İşe Yarar?

Genel olarak fiber optik kablolar belli alanlarda geniş yer kaplayan yardımcı sistemlerdir. Özellikle veri alışverişinin hızlı olmasına ihtiyaç duyan internet altyapılarında fiber optik kablolar tercih edilir. Daha hızlı bir şekilde aradığınız sonuca ulaşmanızı sağlayan fiber optik kablolar aynı zaman ağ bağlantısının da hızlı olmasına katkıda bulunur. Işık yoluyla veri akışı sağlayan fiber kablolar ethernet hızını olumlu yönde etkilediği için günlük yaşamda geniş bir yer kaplar.

fiberoptik ve network bilişim

c6.png
c1.png
c5.png
c2.png
c3.png
dell-renkli.png
ruijie.png
synology-renkli.png
veeam-renkli.png
rivo-renkli.png
hikvision-renkli.png
indir.png
armitec Teknoloji Ltd. Şti. ©2021 | Created by Armitec Teknoloji
Crow-alarm-logo.png
DSC-logo.webp
paradox-logo.jpg
indir (2).jpg
indir (3).jpg
eleks_logo.jpg
240_mikroper_personel_devam_kontro_lk7jnwObDv_4691.png
31595.png
indir.png
indir.png
pixlr-bg-result (1).png

Adres : Yeşil Ova Mh. 4017 Cd. Çağ Dora Plaza no:18/5 Etimesgut/ANKARA

Telefon : 0312 500 06 58

  • Instagram
bottom of page