top of page

Nasıl Para Kazanabilirsiniz: İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Güncelleme tarihi: 5 Eyl 2022

Biliyoruz ki, günümüzdeki pek çok kişi gibi sende internetten para kazanmanın yollarını arıyorsun. Eğer daha önce “İnternetten Para Kazanma” başlığına sahip birçok yazı okumuş ve neredeyse hiçbir sonuç elde edemediysen, sakın üzülme ve umutsuzluğa kapılma.


Öncelikle, şunu belirtmek isteriz ki eğer gerçekten kendine inanır ve işini ciddi bir şekilde yaparsan internetten para kazanabilirsin.


İnternette Para Kazanmanın En Güvenilir 26 Yolu

 1. Serbest Freelance Çalışarak Para Kazanma

 2. Blog Yazarak Para Kazanma

 3. Youtube Üzerinden Para Kazanma

 4. Twitch ile Yayın Yaparak Para Kazanma

 5. Udemy Üzerinden Eğitim Vererek Para Kazanma

 6. Google Adsense ile Para Kazanma

 7. Instagram Üzerinden Para Kazanma

 8. Çeviri Yaparak Kazanma

 9. SEO Danışmanlığı Vererek Para Kazanma

 10. Web Sitesi Yaparak Para Kazanma

 11. Editörlük Yaparak Para Kazanma

 12. Afilliate ile Para Kazanma

 13. Android ve IOS Uygulamalar Geliştirerek Para Kazanma

 14. Oyun Oynayarak Para Kazanma

 15. Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma

 16. Dropshipping Yaparak Para Kazanma

 17. Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma

 18. Domain Alıp Satarak Para Kazanma

 19. AirBnb ile Oda Kiralayarak Para Kazanma

 20. T-shirt Satarak Para Kazanma

 21. Webinar Düzenleyerek Para Kazanma

 22. Görev Yaparak Para Kazanma

 23. Anket Doldurarak Para Kazanma

 24. Link Kısaltarak Para Kazanma

 25. E-Ticaret ile Para Kazanma

 26. Bitcoin ile Para Kazanma
İlk olarak kafalardaki şu soruya cevap vermek istiyoruz; İnternetten para kazanmak gerçekten mümkün mü? Bizce evet! Günümüz şartlarında internetten para kazanabilirsiniz. Ama , maalesef bu iş sanıldığı kadar kolay ve basit değil. Neredeyse tüm yeni neslin tek hayali internetten her ay milyon dolarlar kazanmak. Eğer sizde bu satırları okumuyor ve direk olarak aşağıdaki “İnternetten Para Kazanma Yöntemleri” başlığına göz atıyorsanız, ne yazık ki hayallerinizin burada son bulduğunu söyleyebiliriz. Bu satırları okuyan bir kişi, internetten para kazanma mantığını kafasında canlandırabilir ve bu gelecek planlarını doğru ve sağlıklı bir şekilde yapabilir. Şunu unutmayın; çok iyi bir akıllı telefon üretebilirsiniz ancak her şeyi doğru planlayıp, yeterli reklam ve tanıtımı yapmazsanız, müşteriler sizin akıllı telefonunuzu değil rakibiniz akıllı telefonunu satın alır.


Şimdi, lafı fazla uzatmadan sizin için bir araya getirdiğimiz “İnternetten Para Kazanma” yöntemlerine göz atalım. İşte, internetten para kazanabileceğiniz bazı yöntemler!


Herhangi bir firmaya bağlı olmadan serbest çalışma, günümüzde yeni yeni popülaritesini artırmaya başlasa da bilişim teknolojileri, yazılım, web programlama, dijital pazarlama, tasarım ve danışmanlık gibi sektörlerde çok uzun zamandan beri var olan bir çalışma modelidir.


Serbest(freelance) modelinde kişiler, sahip oldukları uzmanlıkları herhangi bir şirkete bağlı olmadan ihtiyacı olan kişi veya kurumlara sağlayarak bu çalışmalardan ücret kazanmaktadırlar. Çalışma gün ve saatlerinin esnek bir yapıda olduğu bu model, kişilerin çalışma saati ve günlerinin özgürlüğünü sağlamaktadır. Ayrıca çalışma gün ve saatlerini sizin belirlemiş olduğunuz bir çalışma düzeninde birden çok firma için çalışarak gelirinizi de kolayca artırabilirsiniz.


Serbest çalışarak para kazanabileceğiniz iş kollarından birkaçını aşağıda bulabilirsiniz.


 • Dijital Pazarlama

 • Yazılım

 • Web Tasarımı

 • Yazarlık ve İçerik Editörlüğü

 • SEO Uzmanlığı

 • Özel ders vermek

 • Fotoğrafçılık

 • Grafikerlik ve Görsel tasarım

 • Danışmanlık

 • Sanal asistanlık

 • Çeviri ve Tercümanlık

 • Sosyal medya yönetimi

 • Oyun oynama

 • Affiliate Pazarlamacı

 • Aşçı ya da Ekmekçi

 • Blogger

 • Çocuk Bakıcısı

 • E-ticaret Mağaza Sahibi

 • Etkinlik Planlayıcı

 • Youtuber

 • Tiktoker

 • El Yapımı Ürün Tasarımcısı

 • Eğitmen

 • Evcil Hayvan Bakıcısı

 • Stilist

 • Video Editleyici

 • Yoga eğitmeni

 • Anketörlük

Freelance iş bulabileceğiniz siteleri Freelance iş Bulma içeriğimizde sizin için derledik.


Blog Yazarak Para Kazanma


Evet! Blog Yazarak internetten her ay düzenli olarak 10.000 TL veya 50.000 TL para kazanabilirsiniz. Bu rakamların size imkansız geldiğini ve bunun yalan olduğunu düşünebilirsiniz, ancak belirtmek isteriz ki Türkiye`’de hizmet veren ve ayda bu rakamları kazanan blog siteleri mevcut. İlk aydan itibaren bu rakamları tabi ki ulaşamazsanız ancak bu, işini ne kadar ciddi ve doğru şekilde yapmanıza göre değişebilir. Blog Nasıl Açılır içeriğimize göz atmanızı öneririz.
BLOG SİTENİZİN İHTİYACI OLAN GÜÇLÜ VE SINIRSIZ HOSTİNG PAKETLERİ WWW.ARMİTECTEKNOLOJİ.COM ADRESİMİZDEN HOSTİNG PAKETLERİMİZE BURADAN GÖZ ATABİLİRSİNİZ


Youtube Üzerinden Para Kazanma


Tartışmasız olarak dünyanın en büyük video barındırma ve video izleme sitesi olan Youtube ile internet üzerinden gelir elde edebilmek mümkündür. Youtube’dan para kazanmanın en çok denenen yolu ise içerik üreterek para kazanma yöntemidir. Bu yöntemde Youtube ziyaretçileri tarafından izlenecek videolar üretirsiniz ve videolarınızın içinde reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Reklamlar ise yine Google tarafından Adsense platformu aracılığı ile gösterilir.

Videolarınızın önünde ya da içinde gösterilen reklamlar, izlenme ve tıklama başına gelir elde etmenizi sağlar. Ayrıca reklam izlememek için Youtube Premium üyesi olan ziyaretçilerin izlemelerinden de pay alabilirsiniz. Ancak Youteber (Youtube içerik üreticisi) olarak para kazanabilmeniz için, kanalınızın minimum 1000 takipçi sayısına ve son 12 ay içinde 4000 saat video izlenme süresine erişmiş olması gerekir.
Youtube ile para kazanmanın bir diğer yolu da “sponsor geliri elde ederek para kazanma” metodudur. Bu metotta; Youtube reklamlarına ek olarak video içerisine sponsor firmaların reklamlarını manuel olarak ekleyebilirsiniz. Kanalınıza ve videolarınıza sponsor olacak kişileri kendiniz bulabileceğiniz gibi, bu işlerle uğraşan ajanslara da başvurabilirsiniz. Elbette izlenme sayılarınızın sponsor olmak isteyen kişileri cezbetmesi gereklidir.


Eğer yüksek izlenme sayılarına ulaşacak bir fikriniz yoksa, ürün inceleme videosu yayınlayarak da Youtube üzerinden para kazanmaya çalışabilirsiniz. İnternet üzerinde herhangi bir ürün ile alakalı arama yapan kişilere, o ürünün kullanımı ile alakalı videolar göstererek; ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz.


Twitch ile Yayın Yaparak Para Kazanma


Son yıllarda yükselişte olan dijital canlı yayın platformu Twitch, internetten para kazanmanıza imkan sağlıyor. Sizde bir Twitch kanalı açabilir, platform üzerinden canlı yayın açabilir ve para kazanabilirsiniz. Twitch platformunda reklam gösterimi yaparak veya izleyiciler tarafından bağış alarak internetten kazanç sağlayabilirsiniz.
Udemy Üzerinden Eğitim Vererek Para Kazanma


Eğer eğitimini aldığınız veya başarılı olduğunuzu düşündüğünüz bir konu varsa, internette adını sıkça duyduğumuz Online Eğitim Platformu Udemy üzerinden ücretli bir şekilde eğitim verebilirsiniz. Udemy, uzman olduğunuz bir konuda hazırladığınız eğitim videolarını yükleyip internetten para kazanabileceğiniz bir platformdur.


Google Adsense ile Para Kazanma


İnternet üzerinden gelir elde etmek isteyen kişilerin başvurduğu ilk metot, Google Adsense ile para kazanma yöntemidir. Bu yöntemde siz bir web sitesi oluşturursunuz ve sitenizde reklam gösterecek firmaları Google bulur. Daha doğrusu Google Adwords servisi üzerinden reklam veren müşterilere, sizin gibi birçok web sayfasında reklam gösterimi teklif eder.


Google Adsense, sitenizde gösterilen reklamlara gerçek kişiler tarafından yapılan tıklamalar neticesinde %68 oranında komisyon öder. “Gerçek kişiler” ibaresinin altını özellikle çizdik, çünkü kötü niyetli olarak yapılan tıklama manipülasyonları Google tarafından en geç 24 saat içinde anlaşılmaktadır. Neticesinde de Adsense hesabınız kapatılıp ödemeniz yapılmamaktadır.


Bu servisin en büyük avantajı ise site sahibinin reklam veren müşteri bulmak için ayıracağı zamanı ortadan kaldırmasıdır. Zira siz sadece içeriğinizi geliştirmeye odaklanırsınız, Google da size para kazandırma ihtimali olan reklamları sitenizde gösterir.


Sistemin en büyük dezavantajı ise (özellikle Türkçe içerikli sitelerde) tıklama başı gelirin oldukça düşük olmasıdır. Bu durumun sebebi ise (maalesef) ülkemizdeki sitelerin içerik bakımından kaliteli olmaması ve Türk reklam verenlerin daha düşük fiyatlı reklam ücreti önermesidir. Evet, doğru anladınız. Google reklamlarında tıklama başı ödenecek maliyet, reklam veren müşteri tarafından belirlenir. Herhangi bir reklamın bedeli açık arttırma usulü ile reklam verenlerce tayin edilir. Eğer siteniz kaliteli içeriğe sahipse, reklam verenler sitenizde reklam göstermek için ihale bedelini arttırabilir.


Çeviri Yaparak Kazanma


Eğer profesyonel ve doğru bir şekilde çeviri yapabilecek seviye de dil bilgisine sahipseniz, kolaylıkla internetten para kazanabilirsiniz. Dil bilginiz sayesinde makale vb. şeyleri farklı dillere çevirebilir veya danışmanlık hizmeti vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Çeviri yaparak internetten para kazanan kişilerin aylık kazançları belirsizdir.


Instagram Üzerinden Para Kazanma
Diğer yöntemlere göre biraz daha basit olduğu düşünülen internetten para kazanma yöntemi ise bir Instagram hesabı açmak. Instagram, günümüzde büyük kitlelere ulaşabilen kullanıcıların internetten kazanç sağladığı bir platformdur. Eğer sizde Instagram`da hatrı sayılır bir takipçi sayısına sahipseniz, reklam alabilir ve ayda 3.000 TL ile 10.000 TL arası kazanç sağlayabilirsiniz. Instagram`da içerik üreten ve büyük kitlelere ulaşabilen hesapların internetten para kazanmamaları imkansız gibi görünüyor.


Web Sitesi Yaparak Para Kazanma


internet sistesi yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Sıfırdan başlayarak yazılım öğrenebilirsiniz ya da WordPress, Joomla gibi içerik yönetim sistemleriyle kurulumlar yapabilirsiniz. Hemen hemen tüm işletmeler ve kişiler internette sitelerini yayınlamaya başlıyor. Bu da oldukça büyük bir pazar anlamına gelmektedir.


SEO Danışmanlığı Vererek Para Kazanma
SEO , genel olarak internet sitelerini arama motorlarına göre optimize etmek işlemidir. SEO danışmanlığı sayesinde internet üzerinden para kazanma ve gelirinizi arttırma şansına sahip olabilirsiniz. SEO öğrenmek için Google makalelerini okumanız ve internet üzerinden videolar izleyebilirsiniz.


Editörlük Yaparak Para Kazanma


İnternet üzerinden para kazanmanın en zor yolu nedir?” sorusuna cevap vermek için eklediğimiz bu gelir elde etme metodu, ciddi anlamda uzmanlık isteyen ve vakit alan bir uğraşıdır. Günler, hatta geceler boyunca yapılan araştırmaların neticesinde çıkarılan kaliteli içerikleri; web sitesi sahiplerine satarak kazanç elde etmeye dayanan bir yöntemdir.
Eğer bu yöntemle internet üzerinden para kazanmak gibi bir düşünceniz varsa, uzman olduğunuz ve yazmaktan sıkılmadığınız konulara yönelmenizi tavsiye ederiz. Yazdığınız makaleleri satmak için ise bu işe aracı olan web sitelerini kullanabileceğiniz gibi, içerik ihtiyacı olan site sahiplerine de ulaşmayı deneyebilirsiniz.


Android ve IOS Uygulamalar Geliştirerek Para Kazanma


İnternet üzerinden para kazanmanın başka bir yolu da, Google Play Store Uygulama Marketi ve AppStore üzerinden gelir elde etmektir. “İyi de ben uygulama kodlamayı bilmiyorum ki…” dediğinizi duyar gibiyiz. İnanın eğer yeteri kadar reklam bütçeniz varsa, uygulama kodlamanıza gerek yok. Bu site üzerinden satın alacağınız herhangi bir uygulamayı, ciddi bir reklam bütçesi ile tanıtarak; uygulamanızdan üyelik satışı ya da reklam geliri elde edebilirsiniz.
Dikkat etmeniz gereken diğer hususlar ise; uygulamanın çok popüler ya da az popüler olmamasıdır. Çok popüler uygulamalar piyasada doygunluğa ulaşmıştır. Az popüler uygulamalar ise tutmamıştır. Sizin arayışınız; kaliteli, ilgi çekici ama yeteri kadar reklam yapılmadığı için popülerleşmemiş uygulamalar arasında olmalı.


Oyun Oynayarak Para Kazanma


E-spor, gün geçtikçe gelişmeye devam eden ve katılımcılarına para kazanma şansı tanıyan büyük bir fırsat. Ayrıca online oyun yayınlarını farklı platformlardan takip eden milyonlarca insan mevcut. Siz de popüler bir oyunda ustalaşarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz.


Dropshipping Yaparak Para Kazanma


E-ticaret ile internetten para kazanma işinin başka bir şekli de dropshipping sistemidir. Ne olduğunu anlatmadan evvel küçük bir uyarı yapmak isteriz. İnternet üzerinde sürekli reklamları dönen dropsipping eğitimlerinin neredeyse tamamı, hayal tacirliğinden ileri gitmemektedir. Bu eğitimlere binlerce Lira harcasanız bile, anlatılanları uygulamanız ya da sonuç almanız imkansız olabilir. Zira dropshipping handikapları itibarı ile oldukça zor bir ticaret şeklidir.


Uyarımızı yaptıktan sonra “dropshipping nedir?” sorusuna cevap vererek tanım yapmaya ve bu para kazanma yöntemini anlatmaya başlayabiliriz. İngilizce olan dropshipping teriminin Türkçe karşılığı “damla nakliye” şeklindedir. Bu ticaret türünde, ürünler sizin deponuzda ya da dükkanınızda değildir. Siz sadece reklam yaparsınız ve alığınız siparişleri ürünün tedarikçisine veya üreticisine iletirsiniz. Tedarikçi de sizin adınıza ürünü müşterilere gönderir. Böylece ürün almak için herhangi bir sermaye ayırmamış olursunuz.
Yukarıdaki paragrafı okuduğunuzda kusursuz ve mantıklı bir para kazanma sistemi olarak görünen dropshipping’in; birtakım zorlukları bulunmaktadır. Kronikleşmiş hale gelen bu zorluklar nedeni ile dropshipping ile para kazanmak nerede ise imkansızdır. Öncelikle internetten para kazanmayı vaat eden bu metottan gelir elde etmeyi engelleyen şey bizzat internetin kendisidir. Çünkü artık tedarikçilerin birçoğu “üreticiden tüketiciye” sloganı ile kendi internet sitelerinden satış yapmaktadır. Piyasada rekabet edebilmek için de oldukça düşük karlılıkla çalışmaktadırlar. Hali ile dropshipping yaparak para kazanmak isteyen kişilere imkan tanısalar bile, gelirler reklam giderlerini karşılamamaktadır.


Uluslararası olarak yapılan (tedarikçi ve müşterinin farklı ülkelerde olduğu) dropshipping işleri de Alibaba ve AliExpress sayesinde bitmiştir. Zira uluslararası dropshipping genelde, Çin’den tedarik edilen ürünlerin diğer ülkelere satılması mantığı ile yapılır. Lakin günümüzde 3 işçi ile mal üreten Çinli atölyelerin bile bu sitelerde ürün satış sayfası bulunmaktadır. “Yerinizde olsak almayız” şeklinde tavsiyede bulunduğumuz dropshipping eğitimlerinin hemen hemen tamamında da uluslararası dropshipping yöntemi anlatılmaktadır.


Kısacası dropshipping ile para kazanma devrinin kapandığını düşünmekteyiz. Ancak ciddi ülkeler arası e-ticaret için ciddi bir bütçe ayırmayı planlıyorsanız, başka bir yazıda anlatacağımız Amazon FBA ile para kazanma yöntemini denemenizi öneririz.


Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma


Akıllı telefon kullanan herkesin en az bir sosyal medya hesabı olduğunu düşünürsek; Instagram, Facebook, Twitter gibi mecralardan para kazanmanın da mümkün olduğunu söyleyebiliriz.


Eğer takipçi sayısı yüksek bir sayfaya sahip olabilirseniz; “influencer marketing” isimli yöntemle sosyal medyadan reklam geliri elde edebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken, öncelikle insanların takip etmekten zevk alacağı bir tema bulmak ve bu tema üzerine inşa ettiğiniz hesabınızı sürekli güncel tutmak yani sık aralıklarla içerik paylaşmak olmalıdır.


Hem Türkiye’de, hem de dünyada; mizah içerikli gönderi yayınlayan sosyal medya hesapları ilgiyle takip edilmektedir. Eğer mizah içeriği yaratma konusunda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız, hatırı sayılır bir emekten sonra influencer marketing ajansları sizinle irtibata geçecektir.


Upwork ile Freelancer Olarak Para Kazanma


Upwork, freelancer ve bir freelancer ihtiyacı olan müşterilerin bulunduğu bir platformdur. Burada insanlar çeşitli niteliklere sahip insanları bularak kendi işleri için yardım talep edebilmektedir. Siz de burada kendi yetkinliğiniz konusunda bir profil oluşturarak insanlara yardım edebilir ve para kazanabilirsiniz.
Domain Alıp Satarak Para Kazanma


Domain yatırımcılığı, güzel bir para kazanma yönetimidir. Dünya üzerinde hergün milyonlarca alan adı boşa çıkmakta ve kayıt edilmektedir. Siz de boşa düşen jenerik domainleri takip ederek kayıt edebilir, sonrasında da satışa çıkararak kâr elde edebilirsiniz.


AirBnb ile Oda Kiralayarak Para Kazanma


AirBnb, bir oda, daire, villa veya çiftlik dahi kiralayabileceğiniz uluslararası bir kiralama sitesidir. İnsanlar burada kiralamak istedikleri yerlerini paylaşarak diğer insanlara sunarlar. Evinizin kullanılmayan odasını kiralayarak para kazanabilirsiniz.


Görev Yaparak Para Kazanma


İnternetten para kazanma işinin son trendi; “görev yap para kazan” saervisleri oldu. Dünyaca ünlü Bounty uygulamasının Türkiye’ye gelmesi ile meşhur olan bu iş, son günlerde evrim geçirmiş halde piyasada dolaşıyor. Zira Bounty; mobil uygulama üzerinden sıradan insanlara gizli müşteri, hizmet tanıtımı, hizmet satışı görevler karşılığında para ödemekteydi. Fakat günümüzde basit web siteleri ve mobil uygulamalar ile Google Haritalar servisinde yayınlanan işletmelere puan ve yorum yapma, uygulama marketlerde bulunan uygulamaları indirme ve yorumlama, web sitelerine yorum girme gibi işler de veriliyor.


T-shirt Satarak Para Kazanma


Yaratıcı tasarımlar ile T-shirt satarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Günümüzde yaratıcı tasarımlar yoğun ilgi görmekte ve insanlar bu özgün tasarımları satın alma niyetindelerdir. Bu da internetten para kazanma şansını ortaya çıkartmaktadır.


Webinar Düzenleyerek Para Kazanma


Webinar, internet üzerinden video yayını ile katılımcılara bilgi, eğitim verme ve soru & cevap tarzı bir işlem olarak tanımlanabilir. Uzman olduğunuz bir konu hakkında internet üzerinden insanlara dersler verebilir ve internetten para kazanabilirsiniz.


3 görüntüleme0 yorum
c6.png
c1.png
c5.png
c2.png
c3.png
dell-renkli.png
ruijie.png
synology-renkli.png
veeam-renkli.png
rivo-renkli.png
hikvision-renkli.png
indir.png
armitec Teknoloji Ltd. Şti. ©2021 | Created by Armitec Teknoloji
Crow-alarm-logo.png
DSC-logo.webp
paradox-logo.jpg
indir (2).jpg
indir (3).jpg
eleks_logo.jpg
240_mikroper_personel_devam_kontro_lk7jnwObDv_4691.png
31595.png
indir.png
indir.png
pixlr-bg-result (1).png

Adres : Yeşil Ova Mh. 4017 Cd. Çağ Dora Plaza no:18/5 Etimesgut/ANKARA

Telefon : 0312 500 06 58

 • Instagram
bottom of page